מכשיר הדגל של Huawei בעל מצלמה כפולה של Leica הפסיד ל-iPhone7 (וידאו)

השאלה באיזה מכשיר יש מצלמה הטובה ביותר הפכה לרלוונטית ביותר בזמן האחרון. התשובה – “כולם מצלמים אותו דבר” כבר לא מספקת איש. יתרה מכך איכות מצלמה הפכה לשאלה העיקרית כאשר בוחרים מכשיר חדש, במיוחד כאשר מדובר במכשירי הדגל שמתברכים בטכנולוגיות הכי חדישות.

השנה אפל שינתה באופן משמעותי את מאפייני המצלמות במכשירים שלה. אייפון 7 קיבל חיישן 12 מגה פיקסל ועדשה מ-6 חלקים עם f1.8 ולראשונה במכשירים קומפקטים – מערכת אופטית לייצוב תמונה. אייפון 7 פלוס קיבל מערכת כפולה של המצלמות: 12 מגה פיקסל עם זווית רחבה ואותו חיישן של 12 מגה פיקסל עם עדשת טלה מה שמאפשר זום אופטי ואפשרות לצלם פורטרטים. בנוסף מצלמה קדמית הידועה בשם “מצלמת סלפי” קיבלה חיישן של 7 מגה פיקסל.

leica-3

מנגד מכשיר הדגל של Huawei Mate 9 שמחירו נע בין 780$ ל-1550$ גם הוא בעל מצלמה כפולה שפותחה בשיתוף עם ענקית הצילום Leica. במקרה הזה מודול אחד מצלם RGB בעזרת חיישן 12 מגה פיקסל, והשני מצלם מונוכרום בעזרת חיישן של 20 מגה פיקסל. שתי העדשות בעלות ערך מינימלי של f2.2. גם פה קיימת טכנולוגיה של ייצוב אופטי.

leica-4אתר Techmagnet החליטו לערוך מבחן השוואה של מצלמות של שני המכשירים:  iPhone 7 ו-Huawei Mate 9. למרות העובדה שמכשיר הסיני מצוייד בשתי עדשות – הוא הפסיד בתחרות הצילום שנערכה. iPhone 7  הרבה יותר מדוייק בהעברת פרטים קטנים, בעל טווח דינמי רחב יותר, אפילו במצבים של תאורה חלשה. מייצב האופטי באייפון עובד יותר טוב. רק במבחן של המצלמה הקדמית הצליח האדרואיד לעבור את האייפון.

תוכלו לראות את המבחן בוידאו הבא:

Be the first to comment

השאר תגובה